Proč byste měli zahrnout holistickou masáž do svého wellness plánu

  • Domů
  • /
  • Proč byste měli zahrnout holistickou masáž do svého wellness plánu
6 srp
Proč byste měli zahrnout holistickou masáž do svého wellness plánu

Potřebujeme objevit holistickou masáž

Nedávno jsem se setkala s něčím novým a fascinujícím, co mi opravdu změnilo hned několik úhlů pohledu na celkovou péči o tělo a duši. Měla jsem možnost vyzkoušet holistickou masáž. Nikdy předtím jsem o ní neslyšela. Ale poznání bylo tak silné a intenzivní, že jsem se rozhodla podělit se o své zážitky a poznatky s vámi, mými milými čtenáři.

Holistická masáž je komplexní terapie zaměřená na celkové zlepšení tělesného i duševního zdraví. Zažila jsem, jak při ní došlo k harmonizaci mého těla, mysli, emocí a ducha. A víte co je nejlepší? Každá holistická masáž je jedinečná, protože se přizpůsobuje vašim individuálním potřebám a pocitům.

Holistická masáž: co to vlastně je?

Kombinuje různé techniky, včetně shiatsu, reflexologie, reiki a mnoha dalších forem masáže. Různorodost těchto technik také znamená, že každá masáž je jiná a unikátní. Takže pokud jste někdy navštívili maséra a všechno bylo stejné jako při poslední návštěvě, u holistické masáže se to nestane.

Ze zkušenosti mohu říct, že účinky holistické masáže jsou velmi hluboké. Může působit na všechny úrovně vašeho bytí - fyzickou, emocionální, mentální a duchovní. Je to jakoby jste ponořili své tělo do nádherného, teplého, křišťálově čistého jezera, které opláchne a pročistí všechny vaše úrovně existence.

Proč je holistická masáž důležitá pro naše tělo?

Naše tělo má své vlastní inteligentní systémy, které se starají o to, abychom byli zdraví a v optimálním stavu. Nicméně, hospodaření s energiemi v našem těle může být narušeno rušivými vlivy z okolí nebo stresem. Holistická masáž může pomoci těmto systémům se zase rozjet a fungovat, jak mají.

Jednou ze základních myšlenek holistické masáže je, že naše tělo je samoléčivý organismus. Takže pokud mu dáme to, co potřebuje k jeho správnému fungování, bude schopno se samo zregenerovat. A tady právě holistická masáž přichází ke slovu. Poskytuje našemu tělu prostor a podněty, které potřebuje k tomu, aby se samo uzdravilo.

Proč je holistická masáž důležitá pro naši mysl?

I naše mysl potřebuje péči a obnovu stejně jako naše tělo. Holistická masáž může pomoci ulevit od stresu, úzkosti a depresí tím, že se při ní uvolňují endorfiny, tedy hormony štěstí. Zároveň umocňuje schopnost naší mysli se soustředit a zlepšuje naši schopnost se učit a pamatovat si informace.

Své děti často učíme, že je důležité pečovat o naše tělo - správně jíst, cvičit. Ale jak často se s nimi bavíme o tom, jak pečovat o jejich mysl? Jak často jim řekneme, že je důležité si odpočinout, zastavit se, zhluboka dýchat a nechat se odvést do světa relaxace a klidu?

Holistickou masáž si zamilujete: můj příběh

Jednou jsem byla na rodinné oslavě a potkala jsem starou kamarádku ze střední školy. Povídaly jsme si a já jsem se jí svěřila, jak mě trápí nespavost a bolesti v krku. Navrhla mi, abych vyzkoušela holistickou masáž. Byla jsem zvědavá, tak jsem si na další den domluvila schůzku u ní v salonu.

Při první holistické masáži jsem se cítila trochu nervózní. Nevěděla jsem, co mám čekat. Ale kamarádka mě uklidnila a řekla mi, že je to o mém pohodlí a relaxaci. Tak jsem se k tomu postavila otevřeně.

Bylo to nádherné. Cítila jsem, jak se všechny napětí a stres uvolňují. Bylo to jako by se všechny starosti a problémy odpluly pryč. Po masáži jsem se cítila úplně jinak. Byla jsem klidnější, uvolněnější a měla jsem pocit, že jsem se konečně dostala do rovnováhy.

Nechte se inspirovat a vyzkoušejte holistickou masáž

Od té doby jsem se stala pravidelnou zákaznicí a holistická masáž se stala nedílnou součástí mého wellness plánu. Doporučuji všem, aby si jí vyzkoušeli. Samozřejmě, každý jsme jiný a co funguje na mě, nemusí fungovat na vás. Ale myslím, že pokud jste otevřeni novým zážitkům a hledáte něco, co by mohlo obohatit váš wellness plán, holistická masáž je rozhodně něco, co byste měli zvážit.

Protože pokud se máme starat o své zdraví a aby nám bylo dobře, neměli bychom se soustředit pouze na tělo, ale také na mysl a duši. Holistická masáž nám umožňuje toto všechno ošetřit a dostat do harmonie, pokud jí zahrneme do našeho wellness plánu.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán