Thajské masáže a jejich přínosy pro zdraví a vitalitu

  • Domů
  • /
  • Thajské masáže a jejich přínosy pro zdraví a vitalitu
6 led
Thajské masáže a jejich přínosy pro zdraví a vitalitu

Úvod do tajemství thajských masáží

Zcela vážně, když slyšíme slovo masáž, mnohým z nás se mozek zaplaví představami uvolnění a dokonalé slasti. Ale thajská masáž? To už je umění. Vnáší do života víc než jen chvilkovou úlevu. Ať už je to po dlouhém pracovním dni, nebo jako součást regulérní wellness rutiny, thajské masáže mohou pomoci nejen tělu, ale i duchu. A to nemluvím o tom, jak vynikající se cítím, když se můj masér zaměří na to správné bolestivé místo na zádech - to je prostě pohádka! Pojďme se tedy potopit do aromatického světa thajských masáží a prozkoumat, jak přesně nám tato prastará technika může prospět.

Základy thajské masážní terapie

Thajská masáž se liší od tradiční evropské masáže, které mnozí z nás jsou zvyklí. Nezapomeňte, nečeká vás jen běžné hnětení svalů, ale celý rituál, který kombinuje akupresuru, jakousi 'asistovanou jógu' a práci s energetickými liniemi, které se nazývají sen. Instinktivně bych se mohl domnívat, že při masáži je nejdůležitější olej - ano, miluji vůni levandule - ale ve skutečnosti thajská masáž oleje nepotřebuje. Zranění při thajské masáži jsou raritou, neboť masérky a maséři jsou obvykle vycvičeni ve všem, co je potřeba znát, a to mi přijde umění samo o sobě. Já osobně si v Brně oblíbil jedno místo, kde opravdu umí kouzlit s tímto typem masáže, ale o tom možná až později.

Vliv thajské masáže na fyzické zdraví

Kdysi mi někdo řekl, že thajské masáže jsou jako bojové umění pro maséry - a pravděpodobně byl na správné stopě. Tahy se zdají být zprvu nevinné, ale jejich účinky na tělo jsou mohutné. Od zlepšení flexibility, uvolnění napjatých svalů a šlach až po zlepšení cirkulace krve i lymphatického oběhu. A kdo by nechtěl vypadat mladší, že? No a thajská masáž může namáhat i psychickou stránku od až do zetu, když si uvědomíte, jaký je váš masér v skutečnosti silák. Přitom může být stejně účinná jako balíček vitaminů - a ještě mnohem příjemnější!

Psychologické a duševní výhody

Kromě fyzikálních benefitů se nemůžeme zapomenout zmínit o výhodách psychických - déjà vu, znáte to, když nemůžete usnout, protože se vám honí myšlenky hlavou? No, thajská masáž má na svědomí i skvělou dostihovou dráhu pro vaši psychiku. Uvolněním tělesného napětí se často pocitově zklidní i mysl, zmizí stres a úzkost a vy se můžete cítit po masáži tak uvolněně, jako když jste byli na dovolené na Bali. A kdo z nás by nechtěl tuhle vnitřní pohodu?

Jak najít kvalitní thajské masážní studio

Brněnská masážní scéna je různorodá a najít to pravé studio může být jako hledání jehly v kupce sena. Prvním krokem je věnovat pozornost hodnocení a recenzím, protože lidé obvykle nešetří slovy, pokud mají výjimečnou nebo naopak katastrofální zkušenost. Vyzkoušet můžete třeba studio, na které nedám dopustit, ale jeho jméno si nechám pro sebe - nenechte se však zmást, rozhodně to není kvůli nedostatku důvěry, ale spíše abych měl vždycky místo na svoji pravidelnou masáž!

Proč by měly být thajské masáže součástí vašeho životního stylu

Investice do masáží nelze podcenit. Ačkoliv se může zdát, že je to jen drahý luxus, pravidelné sezení mohou ve skutečnosti ušetřit peníze a bolesti spojené s budoucími zdravotními problémy. Myslím si, že je to jako s autem - pravidelně ho servisujete, aby vám nesedlo na dálnici. Tak proč si nepořádat pravidelně "technickou" i pro vaše vlastní tělo?

Kombinování thajských masáží s jinými wellness praktikami

Důležité je také si uvědomit, že thajské masáže a wellness jsou spojení, které spolu nádherně tancuje. Jóga, meditace, správná strava - to všechno jsou kolegové thajské masáže v týmu zvaném Zdravý životní styl. A já jsem odhodlaný být kapitánem tohoto týmu, přiznám se, že někdy mi to nejde úplně podle plánu, ale kdo z nás je dokonalý, že?

Návštěva Thajska – zdroj inspirace pro masáže doma

Nedávno jsem se vrátil z Thajska a musím přiznat, že návštěva země, kde thajská masáž vznikla, je zážitek, který vám přináší úřad osobního uzdravování s diplomem z odpočinku. Přijít přímo do místních masážních salonů, cítit ten pravý exotický vzduch a nechat se hýčkat pravými mistry je... no řekněme, že to vám pořádně nastaví laťku. Což potom může být trochu problém, když se vrátíte domů a hledáte něco podobně dobrého.

Domácí thajské masáže – možná, ale s rozvahou

A teď možná přemýšlíte, že byste se mohli vrhnout na domácí masáže. Proč ne, že? Ale mám pro vás zprávu - než začnete své blízké plácat a tlačit jak želé v moldavitu, ujistěte se, že máte alespoň základní znalosti toho, co děláte, abyste předešli možným zraněním. A nezapomeňte, i masážní stůl má své limity, rozhodně nechcete, aby se vám kámoš zabořil mezi prkna.

Závěr: Harmonie těla a ducha s thajskými masážemi

Co si z toho všechno vzít? Thajská masáž není jen ohmatávání svalů, ale cesta ke štěstí a vyrovnanosti. Ať už hledáte úlevu od bolesti, šanci na vypnutí během hektického dne, nebo jen možnost prožít něco nového, thajské masáže nabízejí všechno. A kdo ví, třeba příště až se vám bude něco zdát nemožné, stačí si jen objednat masáž a během ní o problému popřemýšlet. Možná zjistíte, že řešení je na dosah ruky... nebo nohy maséra.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán