Jak efektivně redukovat tělesný tuk pomocí lymfatické masáže

  • Domů
  • /
  • Jak efektivně redukovat tělesný tuk pomocí lymfatické masáže
23 pro
Jak efektivně redukovat tělesný tuk pomocí lymfatické masáže

Lymfatická masáž a její vliv na tělesný tuk

Ve své dnešním psaní bych se rád zaměřil na téma, které mě jako milovníka zdravého životního stylu dlouhodobě fascinuje. Obsáhnu, jak rozproudění lymfy může přispět nejen k celkovému zdraví, ale i k redukci tělesného tuku. Už dlouho není masáž považována za pouhý relaxační rituál, lymfatická masáž je skvělý příklad. Ačkoliv máme sklon hučet do fitka a dávat do toho všechnu sílu, někdy je lepší zvolnit a dopřát tělu něco, co ho doslova "rozprouduje". Věřte nebo ne, mám o tom vlastní zkušenost, ale k tomu se ještě dostaneme.

Co je to lymfatický systém a proč bychom mu měli věnovat pozornost

Abychom pochopili, jak masáž může pomáhat při redukci tuku, měli bychom začít u základů – a to u lymfatického systému. Lymphatický systém je jakési 'čistící ústředí' našeho těla. Za normálních okolností si s odplavením toxinů a přebytečných tekutin poradí sám, ale co když se systém nějak zablokuje nebo zpomalí? Výsledkem pak může být otok, pocit těžkých nohou nebo přibírání na váze. Lýmfací systém nemá vlastní pumpu jako kardiovaskulární systém, proto se může stát, že se lymfa v těle "zadrhne". A právě zde vstupuje na scénu lymfatická masáž.

Principy a techniky lymfatické masáže

Pokud si pod pojmem masáž automaticky představíte silný tlak a intenzivní hnětení svalů, u lymfatické masáže vás čeká překvapení. Tato technika je jemná, skoro až pohlazení. Mistr maséři, kteří se této metodě věnují, používají lehké tahy, které stimulují tok lymfy tělem. Není to o síle, ale o správné technice a rytmu. Mimochodem, na jednom wellness pobytu jsem měl to štěstí a zažil lymfatickou masáž, kterou prováděla opravdová expertka. Byl jsem překvapen, jak mě dokázala po hodině uklidnit a zároveň cítil jsem, jak mi tělo doslova "odlehčilo". Taková masáž by neměla chybět v repertoáru žádného wellness centra!

Zdravotní výhody lymfatické masáže

Zázračné účinky lymfatické masáže nejsou žádnou novinkou. Pomáhá uvolnit blokády v lymfatickém systému, zvyšuje odplavování odpadů z těla a může podpořit imunitní systém. A kde je spojení s lidským tukem? Jednoduše – pokud je lymfatický systém plnohodnotně funkční, tělo je efektivnější i při zpracovávání tuků. Vlastní zkušenost mám s tím, že po sérii lymfatických masáží se mi podařilo snížit objem nohou a břicha. Sice jsem nečekal zázraky přes noc, ale pozitivní změny přišly dříve, než jsem doufal. A holky a kluci, je to mnohem příjemnější než každodenní dřina s kettlebells!

Lymfatická masáž a hubnutí – jak to funguje?

Teď se dostáváme k jádru pudla. Jak přesně lymfatická masáž pomáhá s hubnutím? Je potřeba říct, že nejde o kúzelný proutek, který sám o sobě zázračně shodí kilogramy. Ale je to skvělý pomocník. Představte si, že vaše tělo je jako továrna. Pokud jsou všechny linie udržovány a dobře fungují, výroba jde jak po másle. Lymfatický systém je v této analogii systém údržby. Pokud je údržba efektivní, vaše tělo se zbavuje odpadů a nashromážděného tuku efektivněji. To je samozřejmě doplněno o onu nezbytnou kombinaci správné výživy a pohybu. Představte si, jaký by byl život, kdybychom mohli jíst vše a hubnout jen ležením na masážním stole – no, hodilo by se to někdy, co?

Nutný doplněk, ne samostatná cesta k hubnutí

Chci to říct naprosto otevřeně – lymfatická masáž sama o sobě vás nepřivede k vašemu vysněnému tělu, pokud nechcete investovat do masáží asi tak velikost státního dluhu. Je to vynikající doplněk, který vám však dává nejlepší výsledky v kombinaci s vyváženou stravou a dostatečnou fyzickou aktivitou. Já osobně to beru jako odměnu po náročném tréninku nebo jako booster do dalšího cvičení. Kdykoliv mám po masáži jednoznačně lepší pocit od těla, vím, že jdu správným směrem – i když ta cesta je někdy trnitá, žejo!

Domácí lymfatická masáž – je to možné?

Nechme stranou profesionální masérské služby na chvilku. Někteří z vás se možná ptají, jestli je možné provádět nějakou verzi lymfatické masáže doma. Odpověď zní: ano, ale s rozvahou. Existují různé techniky mírného masírování, které můžete aplikovat na sebe nebo své blízké. Nejde to srovnat s dotekem zkušeného maséra, ale jako preventiva nebo drobná pomoc je to lepší než nic. Zkusil jsem doma vyrobit vlastní 'spa den', kompletně s domácí lymfatickou masáží – byla to sranda, ale hlavně jsem si užil spoustu smíchu s partnerkou. No a trochu i té úlevy v nohou.

Konečné myšlenky a tipy pro zájemce o lymfatickou masáž

Jestli jste se rozhodli dát lymfatické masáži šanci, mám pro vás pár tipů. Vyberte si kvalitního maséra, který se v této technice specializuje. Nebojte se diskutovat o vašem zdravotním stavu a cílech, které s masáží máte. A pamatujte – i když je lymfatická masáž jemná technika, je důležité poslouchat své tělo a hlídat jakékoliv nepříjemné reakce. V tomto případě je lepší chyba v nedostatku, než v přebytku. Jeden z mých dobrých známých na masáž šel s myšlenkou, že ho to 'spraví' ze dne na den. Nedělejte ten samý omyl – respektujte proces a užívejte si každý malý krok k lepšímu zdraví a tělesné kondici. A možná, jen možná, vás tato cesta nakonec dovede k plochému bříšku, které je někdy tak nepolapitelné jako myšlenka pátku v pondělí ráno!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán