Jaké jsou výhody masáže kojenců a batolat

  • Domů
  • /
  • Jaké jsou výhody masáže kojenců a batolat
6 srp
Jaké jsou výhody masáže kojenců a batolat

Proč se věnovat masážím kojenců a batolat

Možná jste již někdy slyšeli o konceptu masáže kojenců a batolat a možná se vám to zdá jako něco velmi extravagantního. Ale vězte, že masáže miminek nejsou jen módním trendem pro moderní rodiče, který se za chvíli vymění za něco nového. Naopak, masáže dětí mohou mít pro jejich zdraví a vývoj velmi reálné a hmatatelné výhody. Jako maminka malého Viktora, vím něco o tom.

Posilování vazby mezi rodičem a dítětem

Masáž je báječný způsob, jak prohloubit vazbu mezi rodičem a dítětem. Když masírujete své dítě, posilujete vzájemné pouto, což je neocenitelné nejen pro vás, ale také pro malého. Při masáži se zvyšuje hladina oxytocinu, takzvaného hormonu štěstí, který posiluje city náklonnosti. Dítě se cítí milované a bezpečí. Rozvíjí tak svou důvěru v lidi a svět kolem sebe.

Podpora vývoje motoriky a koordinace pohybů

Masáže také pomáhají rozvíjet motoriku a koordinaci pohybů dítěte. To není něco, co bychom si možná uvědomovali, ale když masírujete své dítě, pomáháte mu být více vědomější svého těla, naučit se, jak ovládat své svaly a dokonce podporujete jeho schopnost učit se novým dovednostem, jako je kr crawling crawling.

Zmírnění kolik a zažívacích problémů

Pokud jde o miminka, koliky a zažívací problémy jsou často celkem běžnou součástí jejich života. A ačkoli existuje řada různých způsobů, jak se s těmito problémy vypořádat, masáž bříška může být jedním z účinných řešení. A jako matka, která večer co večer běhala po bytě s plačícím dítětem na rukou, vám mohu říct, že je to určitě něco, čemu stojí za to se věnovat.

Zlepšení spánku

Dobruský spánek je pro všechny novorozence a jejich rodiče hotový poklad. Masáže před spaním mohou dětem pomoci přejít do klidn mód, kdy se tělo připravuje na spánek. Oxytocin, který se uvolňuje při masáži, nejenže podporuje pocity štěstí, ale taky působí jako přirozené sedativum. Tímto způsobem pravidelné masáže příznivě ovlivňují délku a kvalitu spánku u batolat.

Zlepšení krevního oběhu a posílení imunitního systému

Kromě všeho ostatního masáže také pomáhají zlepšovat krevní oběh v těle dítěte a posilují jeho imunitní systém. Když masírujete své dítě, pomáháte krev cirkulovat lépe po těle, čímž se zvyšuje dostupnost živin a kyslíku pro všechny orgány a tkáně. Zároveň díky masáži dochází k uvolnění toxinů a jejich následné vyloučení z těla, čímž dochází k posílení imunity.

Uklidňující efekt a snížení úzkosti

Masáže mohou mít také uklidňující účinky na malé děti, pomáhají snížit napětí a úzkost. Děti, které jsou pravidelně masírovány, často vykazují méně stresového chování a jsou celkově klidnější. Nutno podotknout, že pokud se cítí dítě dobře, cítí se dobře i my, rodiče. Je to win-win pro všechny.

Zlepšení trávení

Konečně, masáže mohou také pomoci zlepšit zažívání. To je obzvláště platí v případě malých dětí, které mají tendenci trpět plynatostí, zácpou nebo jinými zažívacími problémy. Ačkoli neexistuje žádná zázračná léčba, masáže mohou být dobrým doplněkem k vaší strategii pro zvládání těchto problémů.

V závěru, masáže kojenců a batolat jsou skvělým, příjemným a užitečným způsobem jak prohloubit vztah s vaším dítětem, zlepšit jeho zdraví a napomoci k jeho celkovému vývoji. Vyzkoušejte to a uvidíte sami!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán