Jak klasická masáž může zlepšit váš vztah

  • Domů
  • /
  • Jak klasická masáž může zlepšit váš vztah
5 lis
Jak klasická masáž může zlepšit váš vztah

Význam masáže pro vaše tělo a mysl

Myslíte si, že masáže jsou jen o uvolňování napětí a zlepšování pohody? Tak to ještě jednou přemýšlejte. Pracuji jako blogerka a miluji to, co dělám, ale je pravda, že být stále "zapnutá" a tvořit kreativní obsah může být náročné. Masáže mi pomáhají uvolnit se a nabít baterky. A teď jsem zjistila, že masáže mohou zlepšit i můj vztah. Ano, ten milostný vztah mezi mnou a mým partnerem.

Masáže poskytují prostor k relaxaci a uvolnění, ale také poskytují příležitost prohloubit intimitu a vztah s vaším partnerem. Pokud si myslíte, že to je příliš dobré na to, aby to byla pravda, pak se připravte na překvapení!

Možná vám bude připadat, že mozolání si rukou na těle druhého člověka může být trochu divné, ale věřte mi, je to opravdu zábavné a pozitivní zkušenost. To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti, protože mezi mnou a mým partnerem se to stalo skoro rituálem. A nyní se s vámi podělím o několik svých tipů a triků, jak dělat věci správně.

Volba správného prostředí pro masáže

Prostředí, ve kterém probíhá masáž, je neuvěřitelně důležité. Měli byste se cítit pohodlně a uvolněně, aniž byste se museli stresovat z rušících prvků okolo. Věnujte čas přípravě prostoru, vytvořte klidné a pohodové prostředí. A nezapomeňte na důležité detaily, jako je teplota místnosti. Někdy musíme trochu zahřát nejen naše srdce, ale i naše těla! Haha, tohle je malý vtip, který jsem si vymyslela kolední večer, kdy jsme měli s partnerem masáž, ale zapomněli jsme zvýšit teplotu v místnosti.

Dokonce i hudba může hrát důležitou roli. Pokud máte partnera, který má rád rock, asi byste se měli vyhnout smyslným melodiím. Je důležité myslet na to, co se líbí oběma z vás, aby jste si oba užili celkový zážitek.

Vybrání správných produktů pro masáž

Produkty, které používáte pro masáž, mohou mít velký dopad na celkový zážitek. Důležité je vybrat oleje a krémy, které vyhovují vaší pokožce a které vám voní. Je několik značek na trhu, které nabízí širokou paletu produktů určených speciálně pro masáže. A buďte opatrní na alergie. Moje sestra jednou použila olej, který jí nesedl a měla vyrážku na celém těle. To určitě nechcete zažít!

Správný produkt může dodat masáži správný "kluz". Ale jen pro jistotu vám sdělím svůj nejlepší tip: pokud nemáte po ruce speciální masážní olej, můžete použít olivový olej. A je to skvělý tip na přípravu večeře po masáži!

Pochopení základních technik masáže

Není nic horšího, než když je váš partner připravený na masáž a vy ani netušíte, co máte dělat. Ale nebojte se, nejste sami, kdo se cítí takto. Když jsem začínala, byla jsem také nervózní. Ale pochopila jsem, že hlavní je komunikace a ochota se učit.

Základem je hladký a pomalý pohyb, který pokračuje v plynulém rytmu. Masáže by neměly být agresivní a rychlé, spíše naopak. Měli byste se soustředit na to, abyste byli něžní a pozorní k tělu druhého člověka. A nenechte se odradit, pokud to na první pokus nevyjde. Jako se říká, cvičení dělá mistra!

Komunikace během masáže

Komunikace je klíčem k úspěchu ve všem, co děláme, a masáže nejsou výjimkou. Je důležité, abyste během masáže komunikovali se svým partnerem. Měli byste se zeptat, jestli je vše v pořádku, jestli je masáž příjemná a jestli je něco, co by měli změnit.

Myslím, že pro mnoho lidí může být taková komunikace trochu nesvá, ale je důležitá. Představte si, že dostáváte masáž a bolí to, ale bojíte se to říct. To by určitě zničilo celý zážitek. Jak jsem už řekla, vše je o komunikaci - čím více si budeme otevření, tím víc si užijeme daný okamžik.

Využití masáže jako předehry

Někdy se může stát, že masáže slouží jako skvělá předehra. Je to ideální způsob, jak zapojit smysly a nastavit správné tempo pro romantický večer. Láska a intimita jsou úzce spojeny a masáž může oboje posílit. Navíc, dávat někomu masáž je tak smyslné, že vás to může snadno dovést k dalším aktivitám.

Ale také je důležité zdůraznit, že ne každá masáž by měla vést k sexu. Měla by sloužit hlavně k relaxaci a k prohloubení vztahu. Vše záleží na tom, jak se v dané chvíli cítíte vy i váš partner.

Reflexe po masáži

Po skončení masáže je důležité strávit spolu ještě chvíli. Může to být prostě jen ležení vedle sebe a poslouchání hudby nebo sdílení zkušeností z masáže. Je to skvělý způsob, jak prohloubit váš vztah a dosáhnout lepšího porozumění.

Masáže druhému člověku můžou být skvělou zkušeností. Můžete se naučit lépe rozumět potřebám a touhám vašeho partnera. Může vám to pomoci dosáhnout hlubšího spojení a lepšího porozumění. Takže pokud jste dosud nezkusili dát svému partnerovi masáž, máte co dohánět!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán