Ideální čas na masáž po porodu: Kdy a proč začít

  • Domů
  • /
  • Ideální čas na masáž po porodu: Kdy a proč začít
13 dub
Ideální čas na masáž po porodu: Kdy a proč začít

Kdy je nejlepší čas na masáž po porodu?

Po porodu se tělo ženy musí vyrovnat nejen s fyzickými, ale i emocionálními změnami. Masáže jsou jedním z nejefektivnějších způsobů, jak podpořit proces regenerace a zotavení. Ale kdy je ta pravá doba na to, aby si čerstvá maminka dopřála tuhle formu péče?

I když by se mohlo zdát, že masáže jsou vhodné okamžitě po porodu, doporučuje se počkat alespoň několik týdnů. Toto období umožňuje tělu částečně se uzdravit a adaptovat na nové nároky. Obecně platí, že pro většinu žen je bezpečné začít s masážemi po šestinedělí, tzn. přibližně 6 týdnů po porodu. Vždy je však důležité konzultovat se svým lékařem nebo porodní asistentkou, která může poskytnout individuální doporučení na základě průběhu vašeho porodu a osobního zdravotního stavu.

Proč si dopřát masáž po porodu?

Masáže po porodu přinášejí mnoho přínosů, které napomáhají nejen fyzickému, ale i emocionálnímu zotavení. Jedná se o skvělý způsob, jak zmírnit stres, odstranit napětí v těle a podpořit celkovou pohodu. Kromě uvolnění svalů, které byly během těhotenství a porodu vystaveny zvýšenému zatížení, masáže stimulují krevní oběh, což napomáhá odplavování toxinů a podporuje rychlejší hojení.

Během masáže dochází k vyplavování hormonu oxytocinu, který podporuje pocit pohody a pomáhá v boji proti poporodní depresi. Kromě toho masáže přispívají k lepší kvalitě spánku, což je pro nové maminky zásadní, aby si mohly odpočinout a nabrat síly pro péči o svého novorozeněte. Masáž může také napomoci k rychlejšímu návratu těla do předtěhotenského stavu, a to jak z estetického hlediska, tak z hlediska funkčnosti a zdraví.

Je důležité si vybrat kvalifikovaného specialistu, který má zkušenosti právě s masážemi po porodu, aby bylo zajištěno, že masáž bude bezpečná a přizpůsobena individuálním potřebám. Některé masážní techniky mohou být kontraindikovány, například v případě, že máte určité komplikace spojené s porodem. Proto je klíčové, aby masér byl informován o vašem zdravotním stavu a historii porodu.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán