Čokoládová masáž: jak ji můžete využít pro detoxikaci

  • Domů
  • /
  • Čokoládová masáž: jak ji můžete využít pro detoxikaci
17 zář
Čokoládová masáž: jak ji můžete využít pro detoxikaci

Vůně a touha: Čokoládová masáž jako nevšední zážitek

Už od nepaměti jsem milovníkem čokolády. Myslím, že se nepletu, když řeknu, že jsem byl jedním z těch dětí, které by dokázaly sníst celou tabulku čokolády najednou a ráno se na ni znovu těšily. Čokoláda byla pro mne vždy synonymem pro radost a pohodu. Když jsem ale poprvé slyšel o čokoládové masáži, nevěřil jsem svým uším. Takže, jak to zapadá dohromady? Můžete snad masírovat čokoládou? A co teprve využít čokoládovou masáž pro detoxikaci? Tohle bylo něco, co jsem musel zkusit.

Čokoláda jako kosmetický elixír

Jednoho dne jsem se tedy rozhodl prozkoumat tajemství čokoládové masáže. Dozvěděl jsem se, že čokoláda je nejen skvělá na chuť, ale že je také plná antioxidantů, které mohou být velmi prospěšné pro naši pokožku. Kdo by to byl řekl, co? Tedy, pokud jsme na to nepřišli už sami tím, že jsme si čokoládu občas nanášeli na obličej v momentě, kdy jsme si ji zrovna nepropůjčili do úst. Nebo jsem to byl jen já?

Proč právě čokoládová masáž?

Ale zpět k tématu. Čokoláda obsahuje antioxidanty, které pomáhají chránit pokožku před škodlivými účinky volných radikálů, zatímco její vůně vyvolává pocit pohody a klidu. Navíc, čokoládové masáže mohou pomoci posílit průtok krve a povzbudit celkovou cirkulaci, což je ideální pro detoxikaci těla. No a samozřejmě vůně čokolády zažene stres a zvýší vaši náladu – přesně to, co potřebujete po dlouhém dni v práci nebo je-li vám právě srdce na vandry.

Moje první zkušenost s čokoládovou masáží

Tak jsem se tedy rozhodl to vyzkoušet. Přiznám se, že jsem byl nervózní, vždyť byl to úplně nový zážitek. Ale když mi začali na tělo nanášet teplou čokoládu a masírovat mě, byl to zážitek naprosto neuvěřitelný. Myslím, že jsem dokonce usnul, tak moc jsem se uvolnil. A když jsem se probudil, cítil jsem se jako nový člověk. Měl jsem pocit, jako bych vypustil ze sebe všechny toxiny a stres. Byl to jednoduše ten nejlepší relaxační zážitek, který jsem kdy měl.

Tipy a triky pro domácí čokoládovou masáž

Když jsem se vrátil z masáže domů, cítil jsem se tak skvěle, že jsem se rozhodl zkusit si doma udělat vlastní čokoládovou masáž. A věřte mi, že to není nic těžkého! Stačí si koupit kvalitní tmavou čokoládu, kterou rozpustíte ve vodní lázni. Pak přidejte trochu oleje (kokosový je skvělý), který usnadní její rozmazání po pokožce. Ovšem pozor, nenechte se unést, pokud si budete myslet, že by větší množství čokolády přinášelo větší benefit – koupaní se roztavenou čokoládou a konzumace ji střídavě se vám pravděpodobně odvděčí nejen rychlým vystřízlivěním a plísní na stěnách, ale i zvýšeným účtem za topení a exkluzívní oblíbeností mezi brčálníky.

Konečné myšlenky: Čokoládová masáž jako forma detoxikace

Ale ať už si rozhodnete udělat čokoládovou masáž doma nebo se vydáte na profesionální masáž, můžu vám říci, že je to přínosné nejen pro pokožku, ale i pro duši. Pozvedne vám náladu, pomůže odstresovat a detoxikovat tělo. Jde o jeden z nejlepších způsobů, jak se zbavit stresu a napětí, které se v nás hromadí. A pokud vám nevadí, že po masáži voníte jako čokoládový zákusek, tak to je jen bonus.

Čokoládová masáž je prostě další způsob, jakým může čokoláda přinést radost do našeho života. A za to jí patří velký dík. A tak ti, milá čokoládo, děkuji za všechny sladké chvíle, které jsi mi poskytla a doufám, že nás budeš ještě nadále hřát svým sladkým objetím.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán