Boj s celulitidou: Vyzkoušejte anticelulitidní masáž

  • Domů
  • /
  • Boj s celulitidou: Vyzkoušejte anticelulitidní masáž
18 srp
Boj s celulitidou: Vyzkoušejte anticelulitidní masáž

Celulitida: nepřítel číslo jedna

Myslím si, že mnoho z vás, mých drahých čtenářů, se setkalo se záludným problémem jménem celulitida. Já sám, i když jsem muž, nejsem výjimkou. Ale víte, co je horší než celulitida? To, když vám váš partner každý den připomíná, že máte celulitidu. Moje milá Iva, má životní parťačka, je totiž odbornice na to mě o tom přesvědčovat. A proto jsem se rozhodl vzít to na sebe a zkusit bojovat s tímto problémem.

Anticelulitidní masáž: kouzelný klíč k hladké pleti

Pročítal jsem záplavu informací o možnostech boje proti celulitidě, až jsem narazil na něco, co mě zaujalo na první pohled - anticelulitidní masáž. Ne, neberte to špatně, nejde o žádný kouzelný proutek, který by vás zbavil celulitidy okamžitě, ale je to jeden ze způsobů, jak se s tímto nepřítelem můžete efektivně vyrovnat.

Anticelulitidní masáž se věnuje právě těm oblastem, kde se celulitida nejčastěji projevuje - na stehnech, hýždích a bříšku. Má několik přínosů. Nejenže pomáhá redukovat celulitidu, ale také zlepšuje krevní oběh, odstraňuje toxiny z těla a pomáhá ulevit od stresu.

Techniky anticelulitidní masáže: Svěřte se do rukou profesionála, nebo zvolte domácí terapii?

Existuje několik technik anticelulitidní masáže. Mezi nejznámější patří manuální masáž, což je klasická masáž, při které masér používá ruce k masírování a hnětení svalů. Pak je tu také masáž pomocí přístrojů, kterými mohou být například mechanické masážní válce, ultrazvukové přístroje nebo laserové přístroje. Posledním typem je sprchová anticelulitidní masáž, při níž se používá směr proudění vody k masírování kůže.

Manuální masáž je určitě nejlepší volbou, pokud můžete navštívit profesionálního maséra. Ale co když na to nemáte čas nebo peníze? Nebojte se, i doma si můžete připravit vlastní domeček pro boj proti celulitidě. Například masáž pomocí mechanického masážního válce nebo sprchový masážní sprchový gel jsou skvělé možnosti pro domácí terapii.

Moje zkušenost s anticelulitidní masáží: Čekání na zázrak, nebo reálný výsledek?

Znáte ten pocit, když si koupíte nové tělové mléko nebo jiný kosmetický výrobek, a pak na vás čeká to nejtěžší - čekání na výsledky? Tak přesně tak jsem se cítil, když jsem poprvé zkusil anticelulitidní masáž. Ale bylo to stojí za to?

Ááá, pamatuji si to, jako by to bylo včera. Poprvé jsem šel na anticelulitidní masáž na návrh Ivy. Představoval jsem si, jak budu vypadat po masáži, jak budu mít naprosto hladkou pokožku bez jediné chyby. Koneckonců, kdo by nechtěl mít takovou pokožku, že?

První sezení bylo intenzivní. Masérka pracovala pečlivě na různých částech mého těla, ostrý tlak jejích prstů byl výzvou pro můj cit pro bolest. Ale řekli mi, že to je normální, že musíme projít nějakým bolestivým zážitkem, abychom dosáhli výsledků, a tak jsem to vydržel.

Po několika sezeních jsem začal vidět výsledky. Nebyly drastické, ani nepřišly přes noc, ale byly tam. Pokožka se mi zdála hladší, pevnější a svěžejší. Nemohu říct, že jsem se zbavil celulitidy úplně, ale je jisté, že se mi podařilo ji výrazně zredukovat. A můžu klidně říct, že jsem se cítil skvěle!

Anticelulitidní masáž je určitě něco, co doporučuji vyzkoušet. To může být velmi účinným nástrojem v boji proti celulitidě. Ale pamatujte, že nemůžete očekávat zázraky, potřebujete trpělivost a důslednost. A také si uvědomte, že masáže samy o sobě s celulitidou nedokážou zázraky. Je důležité jíst zdravě, pravidelně se hýbat a dostatečně hydratovat.

A kdo ví, možná vám to přinese radost stejně jako mě a budete si masáže užívat tak, jak jsem si je užíval já. A třeba si je bude užívat i vaše Iva!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán