Lávové kameny: Nový trend v masážní terapii

  • Domů
  • /
  • Lávové kameny: Nový trend v masážní terapii
7 říj
Lávové kameny: Nový trend v masážní terapii

Čím jsou lávové kameny speciální?

A teď něco o lávových kameních. Naděje doopravdy kvete když zjistíte, že jsou to prostě jen kameny! Věc je však taková, že se nejedná o jakékoliv kameny. Lávové kameny jsou speciální přírodní kameny, konkrétně bazalt, který je přirozeně dobře schopný akumulovat a udržet teplo. Ano, to je to! Příroda skutečně vytváří tento malý zázrak pro nás. A už víme, že tahle skutečnost je stejně úžasná jako tenkrát, když jsme byli malí a zjistili, že se zmrzlina nevyrábí v obchodech.

Průběh masáže lávovými kameny

Jak vypadá masáž lávovými kameny? Obvykle bych tuto otázku odkázal na mou manželku, která je masérka. Nicméně, rád se s vámi podělím o to, co vím z její práce a moji vlastní zkušenosti jako klienta. Masáž lávovými kameny se začíná tím, že se kameny nejdříve ohřejí v teplé vodě. Poté jsou postupně umístěny na konkrétní body na těle klienta. Není to tak, že by vás masérka jen zahalila kameny a šla si dát kávu. Masážní terapeuta pracuje s kameny stejně, jako s vámi, s plným vědomím a citlivě.

Benefity masáže lávovými kameny

Tak, a teď k tomu, co všechno můžete z masáže lávovými kameny získat. Przní, co si většina lidí všimne, je, jak relaxační je tato terapie. Myslím, že lze s kameny ladit i melodii relaxace! Ale vážně, teplo z lávových kamenů proniká hluboko do svalové tkáně a pomáhá uvolnit napětí. Kromě toho je schopen zmírnit bolest, zlepšit oběh a podporovat detoxikaci. Může to být jako oáza pro ty, kteří mají bolesti zad nebo stres obecně.

Hledání certifikované terapeutky

Aby byla masáž lávovými kameny účinná a bezpečná, je důležité vyhledat certifikovaného maséra. Je to téměř jako hledání pokladu, ale vím, že stojí za to. Nechci, aby někdo zahodil mojí radu a skončil s popálenými zády (vůbec to není legrační!). A nezapomínejme, že certifikovaný terapeut má potřebné znalosti a dovednosti a ví, jak bezpečně pracovat s lávovými kameny.

Údržba a čištění lávových kamenů

Na první pohled by se mohlo zdát, že léčivý bazalt nevyžaduje údržbu. Opak je však pravdou. Stejně jako jakýkoli jiný nástroj, i lávové kameny vyžadují určitou dávku péče. Je důležité je pravidelně čistit, aby zůstaly hygienické. Je však třeba je čistit přírodními prostředky, aby nedošlo k poškození jejich přirozené struktury.

O mezích masáže lávovými kameny

Ano, masáž lávovými kameny je úžasná, ale má své limity. Například, pokud máte nějaké zdravotní potíže, například vysoký krevní tlak nebo nějaké kožní problémy, měla by se masáž konzultovat s lékařem. Stejně tak je třeba si uvědomit, že lávové kameny, ačkoli jsou skvělé pro řadu věcí, vás nevyléčí ze všech možných neduhů.

Moje zkušenost s lávovými kameny

Moje osobní zkušenost s masáží lávovými kameny je asi taková, jakou byste očekávali od někoho, kdo slaví svou manželku masérku. Měl jsem tu možnost seznámit se s tímto typem masáže a kameny z blízka. Musím říci, že jsem byl zpočátku skeptický, ale po pár sezeních jsem byl úplně uchvácen. Dotek teplých kamenů na mé kůži byl jako návrat na sluncem rozpálenou pláž. A kdo by takový pocit odmítl?

Závěr

S vědomím, že lávové kameny představují přírodní léčebný nástroj, který disponuje mnoha pozitivy, se mi zdají být skvělým přínosem do světa masážní terapie. Pokud ještě neznáte jejich silu, rád vás povzbudím, abyste se podívali blíže. Kdo ví? Možná se z nich stane váš nový oblíbený relaxační prostředek.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán