Reflexní masáž: Zázračný lék na bolest

  • Domů
  • /
  • Reflexní masáž: Zázračný lék na bolest
3 zář
Reflexní masáž: Zázračný lék na bolest

Základy reflexní masáže

Jak každého ráno, znovu jsem začal svůj jóga rituál, když jsem si uvědomil, jak je náročné se zbavit bolavých svalů. Napadlo mě to, když jsem pod záštitou Luda, mého kamaráda chameleona a perleťového papouška Buba, pokračoval v balancování mezi fishtail pose a boat pose. Léčba bolesti může být skutečně náročná, a to je důvod, proč jsem se rozhodl podělit se s vámi o zázrak jménem reflexní masáž.

Pochopitelně se dá reflexní masáž popsat jako masáž vyvíjená specificky na reflexní zóny různých částí těla tak, aby se podnítila přirozená schopnost těla léčit se. Ale to byste mohli získat z jakékoliv encyklopedie anebo Wikipedie. Ale proč bych vám nabízel učebnicové informace, když vám mohu přinést osobní zkušenosti a fascinující znalosti?

Původ a život reflexní masáže

Ano, uvědomuji si, že reflexní masáž není zrovna nově objevená terapeutická disciplína. Jejím kořenům s tímto stylem léčby sahají až do dob starověkého Egypta, což je až neuvěřitelné, když nad tím přemýšlíte. Myslím, že Egypťané věděli, o co jde. Pokud jim reflexní masáže pomohly stavět pyramidy, pak nám může rozhodně pomoci od bolesti zad po celodenní sezení za počítačem.

Reflexní masáž zahrnuje techniky, které jsou aplikovány na konkrétní oblasti vašeho těla, a tolikrát na nohou. Když se podíváme na chodidlo, může se nám zdát jako bezvýznamná část našeho těla. Ale věz, že každý malý kousek chodidla je spojen s nějakou částí našeho těla a může se na něj uplatnit reflexní masáž.

Reflexní masáž jako zázračný lék na bolest

Samozřejmě, ačkoliv představa, že by měl prostý tlak na nohu léčit něco tak složitého jako je bolest hlavy, může vypadat hodně fantastické, je to vadí. Myslím, že to je geniální. Kdo z nás by nechtěl snížit bolest těla tím, že se někdo pěkně postará o naše chodidla?

Podle mého názoru je nejlepší na reflexní masáž to, že ležíte a necháváte odborníka, aby se postaral o vaše tělo. Není to báječné? Nepotřebujete žádné dlouhé náročné cvičení, nebo se podrobit nějakému zvláštnímu lékařskému zákroku. Jen si lehněte a nechte se hýčkat. To je vše. A přitom se to ještě moc dobře daří proti bolesti.

Osvědčené tipy a triky pro reflexní masáž

Tak tedy, jak se to dělá? Myslím, že to je otázka, kterou by chtěl položit každý. Naštěstí, jak už možná tušíte, mám pro vás pár tipů a triků.

Hlavní je najít odborníka. Ano, reflexní masáž je taková dovednost, kterou si můžete osvojit i doma, ale věřte mi, profesionálové to dělají lépe. Druhý tip je uvědomit si, že reflexní masáž je proces. Některé účinky jsou okamžité, ale neměli byste očekávat, že se zbavíte veškeré bolesti po jedné seanci. Třetí a poslední tip je relaxovat. I když by to mělo být samozřejmé, spousta lidí při masáži začne být nervózní.

Zažil jsem též spoustu situací, kdy jsem viděl, jak se lidi snaží co nejvíce využít reflexní masáž, aniž by věděli, jak to vlastně funguje. Pomocí anekdot mohu o této situaci mluvit. Myslím, že je to velmi důležité, abych vám ukázal, jak může reflexní masáž fungovat nebo ne.

Jednoho dne, když jsem byl na dovolené v Thajsku a užíval si přírody a klidu, jsem se rozhodl vyzkoušet reflexní masáž. Bylo to poprvé, co jsem to zkoušel a byl jsem docela nervózní.

Nakonec to byl jeden z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělal. Po seanci jsem se cítil jako nový člověk. Bolesti byly pryč a cítil jsem se příjemně uvolněný.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán