Reflexní masáž pro zdravý a aktivní život

  • Domů
  • /
  • Reflexní masáž pro zdravý a aktivní život
6 srp
Reflexní masáž pro zdravý a aktivní život

Jak funguje reflexní masáž?

Už jste někdy slyšeli o reflexní masáži? Pokud ne, tak vám to představím. Reflexní masáž je druh terapie, která používá specifické body na těle, aby pomohla ulevit od bolesti a zlepšit celkovou kvalitu života. Je to skvělý způsob, jak zvládnout stres a napětí, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví a pohodu.

Jedná se o kombinaci různých technik, včetně tlaku na ruku nebo nohu, aby se stimulovaly určité oblasti těla. Cílem je vyvolat reflexní odpověď, která může pomoci při řešení různých zdravotních problémů. Taková je síla reflexní masáže!

Proč je reflexní masáž důležitá?

Někteří lidé se možná ptají, proč by měli věnovat svůj čas reflexní masáži. No, odpověď je jednoduchá. Reflexní masáž může skutečně pomoci zlepšit vaše zdraví a pohodu. Prominout reflexní body na těle může pomoci s různými problémy, včetně bolesti zad, migrény, problémů s trávením a mnohého dalšího.

Jestliže jste jako já a trpíte bolesti zad, pak reflexní masáž může být pro vás božský dar! Mám nějaké vlastní zkušenosti, kdy mi reflexní masáž pomohla. Cvičení jódy a dlouhá léta, kdy jsem seděla u počítače právě kvůli blogování, přinesla nějaké ty zdravotní problémy. A tady přišla na řadu reflexní masáž, která mě úplně vzala! Bolesti ustoupily a já se cítím jako nová.

Jak začít s reflexní masáží?

Domníváte se, že začít s reflexní masáží je těžké? Tak to vůbec není pravda. I přes to, že je ideální najít odborníka, který vás bude masírovat, můžete se také naučit základy a masírovat sami sebe.

Reflexní masáž si můžete udělat i doma. Stačí jen trochu času a trpělivosti. Je důležité, abyste správně identifikovali body na těle, které potřebujete masírovat. Tyto body mají určité vztahy k různým orgánům a částem těla.

Jestliže čtete můj blog pravidelně, jistě víte, jak moc miluji svého psa Bety. A neudělala bych nic, co by jí mohlo ublížit. A to je i důvod, proč jsem se rozhodla vyzkoušet reflexní masáž na ní. Bety je starší a trpí artritidou. Po několika sezeních reflexní masáže jsem si všimla, že se Bety cítí lépe. Je aktivnější a má méně bolestí. Takže reflexní masáž funguje nejen pro nás, ale i pro naše chlupaté přátele!

Benefity reflexní masáže

Myslíte si, že jsme již probrali všechny benefity reflexní masáže? Opak je pravdou. Reflexní masáž má nespočet benefic, protože působí na celé tělo jako celek.

Mezi dalšími benefiti je zlepšení cirkulace, podpora detoxikace, zvýšení energetické úrovně, zmírnění stresu a mnoho dalšího. A co je skvělé – neexistuje žádný věkový limit! Je vhodná i pro starší osoby a dokonce i pro děti.

Jednou z nejlepších věcí na reflexní masáži je, že je to přírodní terapie. Nemusíte se obávat žádných vedlejších účinků. Nepoužívají se žádné chemické látky ani léky. Jediné, co potřebujete, je vaše ruce a vědomí, kterak ruce používat na správných místech.

Tipy pro začínající maséry

Chcete vyzkoušet reflexní masáž, ale nevíte, jak začít? Nebojte se, jsem tady, abych vám pomohla. Připravila jsem pro vás několik tipů, které vám pomohou začít.

  • Identifikace bodů na těle je klíčová. Kupte si knihu nebo vyhledejte informace online, kde najdete mapy těla s označením reflexních bodů.
  • Používejte správnou techniku. Reflexní masáž by neměla být bolestivá. Používejte tlak, ale nikdy ne tak silný, aby způsoboval bolest.
  • Tělo musí být před masáží uvolněné. Například sami sebe masírujte v klidném prostředí, kde budete moci relaxovat.
  • Nepřehánějte to s počtem sezení. Pro začátek jsou ideální dvě až tři sezení týdně.

Reflexní masáž je skvělá cesta, jak vést zdravý a aktivní život. Zkuste to a sami uvidíte, jak se cítíte lépe a plnější energie. Tereza už vám může potvrdit, že to stojí za to!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán