Proč je antimigrenózní masáž skvělou volbou pro boj s migrénou

  • Domů
  • /
  • Proč je antimigrenózní masáž skvělou volbou pro boj s migrénou
6 srp
Proč je antimigrenózní masáž skvělou volbou pro boj s migrénou

Úvod do světa antimigrenózní masáže

Jistě znáte ten pocit, kdy vás v noci probudí migréna. Ta tupá a neustálá bolest, která vám znemožňuje se soustředit, pracovat nebo se dokonce cítit jako člověk. Jsem si jistá, že někteří z vás to znají až moc dobře. Jménem nás všech, kteří trpíme migrénou, jsem vyhledala odpovědi. a věřte mi, že jsem je našla.

Možná si říkáte: "Tereza, co to vůbec je ta antimigrenózní masáž?" No, je to masáž zaměřená přesně na to, čemu se v našem světě věnujeme - boji s migrénou. Ale nejenom to, je to terapie, která podporuje celkové zdraví a pohodu těla a mysli.

Výhody antimigrenózní masáže

Není nic lepšího než pocítit úlevu od nepříjemné migrény. Antimigrenózní masáž nabízí právě to. Ale jak? No, mimo jiné toto:

Antimigrenózní masáže napomáhají tělu produkovat endorfiny, hormony štěstí a pohody, které ti pomohou v boji s migrénou. Dále tato masáž napomáhá ke snížení napětí a stresu, což jsou časté příčiny migrény. Masáží se také zlepšuje krevní oběh a snižuje se tlak v cévách. Konečně, masáž působí na uvolnění svalů a zmírňuje bolest, což je jen malý bonus k výše uvedeným výhodám.

Antimigrenózní masáž – kdo ji může provádět?

Slyšeli jste už někdy o Jakubovi? Ne, nemyslím mojí polovičku - Jakuba, ale o Jakubovi, specialistovi na antimigrenózní masáže. Tito maséři prošli speciálním výcvikem, aby mohli pomoci lidem jako jsme my. Věřte mi, jakmile zažijete takovou masáž, nikdy už nebudete chtít jinak.

Ale nebojte se, můžete se naučit masírovat i sami doma. Existuje mnoho kurzů a tréninků, které vám pomohou předejít migréně, a to jen za použití vašich vlastních rukou! To je přece skvělé, že? Nicméně i přes veškeré výhody, nezapomeňte konzultovat jakékoli změny svého zdravotního plánu se svým lékařem.

Antimigrenózní masáž – jak na to?

Máte bolesti hlavy, která prostě nechce odejít? Zkuste následovat těchto pár kroků a podívejme se, zda vám nebude lépe.

  • Nalezněte tiché, pohodlné místo. S více místa a méně rušivých prvků si budete moci lépe vychutnat masáž.
  • Dejte na sebe pohodlné oblečení. Nechcete cítit nikde žádnou přítomnost omezujícího pásu nebo tlačícího knoflíku.
  • Použijte již zmíněné techniky, které jste se naučili, nebo vyhledejte videa na internetu. Mějte na paměti, že každý je jiný a co funguje pro jednoho, nemusí nutně fungovat pro druhého.

Samotný postup masáže naleznete na dalších stránkách, kde se podívám na to, jak na různé techniky, které vám mohou pomoci zmírnit vaši migrénu. A kdo ví, třeba se vám to zalíbí natolik, že se stanete dalším Jakubem!

Aby byla antimigrenózní masáž účinnější

Antimigrenózní masáže jsou sice účinné samo o sobě, ale pokud se chcete cítit ještě lépe, zde jsou některé doplňkové tipy a triky, které můžete zkusit:

  • Naučte se správně dýchat. Dýchání je klíčem k uvolnění a snížení stresu. Dýchání z břicha, nikoli z hrudi, vám pomůže dosáhnout maximálního uvolnění.
  • Používejte esenciální oleje jako doplněk k vaší masáži. Některé oleje, jako je levandule nebo měsíček, jsou známy svými relaxačními a uklidňujícími vlastnostmi.
  • Vyzkoušejte teplý obklad. Teplo může pomoct uvolnit napjaté svaly a zmírnit bolest.

Pamatujte však, že migrény jsou tvrdý oříšek a neexistuje univerzální lék na všechno. Může trvat nějaký čas, než najdete, co pro vás funguje nejlépe. Ale nevzdávejte to! Vaše pohoda stojí za to.

Závěr

V dnešní době, kdy se všechno zdá být hektické a stresující, je důležité najít způsoby, jak se trochu zastavit a věnovat se svému zdraví a pohodě. Antimigrenózní masáže mohou být nástrojem, jak se horský přítel migréna stane méně nápadným. Tak co na to říkáte? Jste připraveni se ponořit do světa antimigrenózní masáže a dopřát si trochu té zasloužené úlevy? Já jsem si jistá, že ano!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán