Jak lymfatická masáž může zlepšit vaše zdraví

  • Domů
  • /
  • Jak lymfatická masáž může zlepšit vaše zdraví
6 srp
Jak lymfatická masáž může zlepšit vaše zdraví

O co jde u lymfatické masáže?

Možná se ptáte, co to dokonce je, ta lymfatická masáž? No, držte se, protože je to fakt něco asombroso, jak by Španělé řekli! Lymfatická masáž je technika, při které se stimuluje lymfatický systém, který je důležitou součástí našeho imunitního systému. Lymfatický systém je tvořen sítí cév a uzlin, které odstraňují z našeho těla toxiny a odpadní produkty. Šance, že si teď říkáte: "to zní poměrně důležitě", je asi velmi vysoká. A máte pravdu. Takže pokud jste se ještě nedotkli lymfatické masáže, možná byste měli začít zvažovat.

Jak probíhá lymfatická masáž?

Jo, tohle je ta sranda část! Myslím, že když budete vědět, co obnáší lymfatická masáž, budete víc než nadšeni, že jsem o tom s vámi začala mluvit. Probíhá na masérském stole (ledaže byste měli doma obrovské posteli, ale to by bylo divné), a vy budete ležet v ručníku. Dokážete si to představit? Jen vy, váš masér, ručník a ta uklidňující hudba na pozadí. Počkat - vrátím se zpátky na lymfatickou masáž. Masér používá různé techniky, jako je mírné tlačení, kroucení nebo tahání, aby stimuloval vaši lymfu. Cílem je stimulovat lymfatický systém, aby fungoval efektivněji. A teď se každý z vás musí ptát: To může být ještě efektivnější? Ano, může. Opravdu.

Co je tak skvělého na lymfatické masáži?

Říkáte si "Terezo, už jsme pochopili, že jsi za ní, ale proč by nám měla lymfatická masáž vylepšit zdraví?". Na to jsem ráda, že jste se zeptali. Lymfatická masáž je skvělá pro odstranění toxinů a odpadních produktů z těla, což může zlepšit celkové zdraví. Je to jako velký jarní úklid pro vaše tělo. Může také pomoci s otoky a podporuje hojení. A pokud máte pocit, že jste stále chorí, může pomoci zlepšit vaši imunitu. Takže ano, myslím, že by se dalo říci, že je to celkem skvělé.

Je něco, co bych měla vědět před tím, než začnu?

Samozřejmě, díky bohu, že tady jste mě, Terezu, abych vám o tom všechno řekla! Měli byste se ujistit, že před masáží jste propotit, měli hodinu relaxace a posílali nějaké obrázky svého psa Bety na Instagram. Dobře, možná to naposledy nebylo potřebné, ale je vždy dobré si dopřát trochu lásky k našim mazlíčkům. A pokud jde o samotnou masáž, pokud máte jakékoliv zdravotní problémy, jako jsou problémy s krví, měli byste se o tom poradit se svým lékařem. Stejně tak - důležité upozornění - pokud jste těhotná, měli byste se poradit s odborníkem předtím, než se rozhodnete pro tuto masáž.

Škodí to? Budu se cítit jinak?

Neměli byste cítit bolest během lymfatické masáže. Skutečně! Místo toho, to by měla být uvolňující a příjemné zkušenost. Pokud cítíte nějakou bolest, musíte o tom informovat svého maséra - nejdou přece hrát hrdiny! Co se týče nálad, zřejmě se budete cítit lehčí a energičtější. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv masáž, nezapomeňte, že je to čas pro vás. Je to čas, kdy můžete odložit svůj telefon, zapomenout na svět okolo a jen se soustředit na své vlastní pocity. Je to jako mini dovolená, ale bez letenky a nekontrolovatelných dětí na palubě.

Ostatní výhody lymfatické masáže

Lymfatická masáž má toho tolik k nabídce! Může napomoci při léčení ran a zranění, může zlepšit vzhled pokožky tím, že pomáhá odstranit toxiny, které mohou způsobit akné nebo jiné problémy s pletí. A pokud máte nějaké problémy s trávením, také by vám mohla pomoci. Podle některých studií, lymfatická masáž může dokonce pomoci při úlevě od bolesti hlavy a migrén. No, to je konec mojí chvály na lymfatickou masáž. Vím, že to je je hodně informací k zpracování, ale myslím, že teď si uvědomíte, proč jsem si tak jistá, že lymfatická masáž může zlepšit vaše zdraví. Tak neváhejte a dejte lymfatické masáži šanci, možná budete mile překvapeni jejími účinky.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán