5 tipů, jak si užít lymfatickou masáž

  • Domů
  • /
  • 5 tipů, jak si užít lymfatickou masáž
6 srp
5 tipů, jak si užít lymfatickou masáž

Příprava na lymfatickou masáž

Jednoho krásného dne jsem se rozhodla vyzkoušet lymfatickou masáž. Zajímavé na tom je, že jsem netušila, do čeho jdu. Vše, co jsem měla představou o této proceduře, bylo, že je to nějaký druh masáže. A jak jsem zjistila, to byla pravda jen částečně. Lymfatická masáž je speciální technika, která podporuje správnou funkci lymfatického systému, pomáhá odstraňovat toxiny z těla a zlepšuje vaše celkové zdraví a pohodu. Ale než se vrhnete do této techniky masáže, je dobré se připravit na to, co přijde.

Vždyť příprava je klíčem k úspěchu ve všech oblastech života a lymfatická masáž není výjimkou. Je třeba dodržet několik pravidel, aby vaše tělo bylo připravené a schopné plně využít výhod této masáže. Za prvé, důležitou součástí přípravy je hydratace. Dostatek vody před masáží napomáhá k vyloučení toxinů z těla. Také se doporučuje nepřejídat se před masáží, aby tělo mohlo efektivně pracovat.

Co čekat během lymfatické masáže

A nyní k samotnému procesu. Lymfatická masáž je klidná a relaxační zkušenost. Je však odlišná od tradičních typů masáže, které mnozí z nás znají. Místo hlubokého tlačení a prohnívání svalů se masér zaměřuje na lehké tahy a tlaky, které stimulují lymfu k pohybu. Je to jako velmi jemné hladění kůže, které se může zdát divné, pokud jste zvyklí na silnější druhy masáže.

Někteří lidé cítí lehkou nádchu nebo nespecifické pocity během masáže. To je normální, protože lymfa začíná cirkulovat a vaše tělo se zbavuje toxinů. Během masáže se můžete cítit dokonce i lehce ospalí, což je další normální reakce na masáž, kdy tělo začíná regenerovat.

Po masáži

Skončila jste masáž a připravujete se na další kroky. Tvůj první instinkt bude pravděpodobně vyskočit z lůžka a vrhnout se zpět do dne. Ale počkejte! Je důležité po masáži zůstat v klidu a umožnit tělu, aby si odpočinulo. Také byste se měli vyhnout těžkým jídlům a alkoholu, které by mohly zatěžovat váš systém a zpomalovat proces detoxikace.

Moje zkušenost po masáži byla následující: cítila jsem se lehce ospalá a unavená, jako bych se probudila z hlubokého spánku. Ale současně jsem měla pocit lehkosti a pohody, který nebyl jen výsledkem masáže, ale také mého rozhodnutí se o sebe postarat a dopřát si tento luxus.

Péče o tělo po masáži

Když jsem poprvé vyzkoušela lymfatickou masáž, byla jsem překvapená tím, jak jsem se cítila po ní. Nejenže jsem se cítila uvolněně a zrelaxovaně, ale moje tělo bylo také plné energie, jako bych se právě probudila z hlubokého a obnovujícího spánku. Ale jak jsem se brzy dozvěděla, jedna masáž nemůže zázraky. Jak se o sebe starat po masáži je stejně důležité jako masáž sama.

Není třeba, abyste po masáži vyráželi na maraton nebo jste se přišli do tělocvičny. Místo toho buďte laskaví k sobě a svému tělu. Jezte lehká jídla, jako jsou ovoce a zelenina, aby jste podpořili detoxikaci. A nezapomeňte na hydrataci! Pití dostatečného množství vody pomůže vašemu tělu odstranit nahromaděné toxiny.

Frekvence lymfatické masáže

A nyní k otázce, kterou mi lidé často kladou: Jak často bych měla využívat lymfatickou masáž? Odpověď není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Frekvence závisí na vašich individuálních potřebách a cílech. Pokud trpíte edémem nebo jste právě prošli chirurgickým zákrokem, můžete potřebovat lymfatickou masáž častěji. Stejně tak pokud se snažíte zlepšit svůj imunitní systém nebo podpořit detoxikaci, mohou být pravidelné masáže také užitečné.

Pro mě je lymfatická masáž součástí mého wellness režimu. Pravidelně ji využívám asi jednou za měsíc jako součást mého wellness plánu. Každý je ale jiný, takže to, co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro tebe. Doporučujeme vám, abyste si promluvili se svým ošetřujícím lékařem nebo terapeutem, který vám může poradit podle vašich individuálních potřeb.

Můj osobní příběh

A teď přichází čas na můj osobní příběh. Během své první lymfatické masáže jsem nevěděla, co mám očekávat. Připravila jsem se na všechno, co mi mohlo přijít na mysl, včetně možnosti, že se mi to nebude líbit nebo že to bude bolet. Ale paráda byla překvapení!

Když jsem zavřela dveře terapeutické místnosti za sebou a lehla si na masážní stůl, cítila jsem se trochu nervózně. Ale jakmile masáž začala a já ucítila jemné, ale pevné dotyky terapeuta, uvědomila jsem si, že je to něco, co potřebuji a co mi přináší ulevu. Po masáži jsem se cítila jako znovuzrozená a plná energie.

Měla jsem štěstí, že jsem objevila lymfatickou masáž. Je to takový zážitek, který bych doporučila každému, a to nejen pro ty, kteří mají zdravotní problémy nebo potřebují detoxikovat, ale i pro ty, kteří hledají způsob, jak se obejít se stresem a dosáhnout hluboké relaxace.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán