Jak odmastit kůži na těle?

  • Domů
  • /
  • Jak odmastit kůži na těle?
14 říj
Jak odmastit kůži na těle?

Rozumíme pokožce: Co to znamená "odmastit kůži"?

Vítejte v první sekci tohoto článku, ve které se pokusím objasnit, co to vlastně znamená "odmastit kůži". Ta slova mohou znít docela drsně, jako bychom se měli zbavit veškerého tuku na kůži. Ale opak je pravdou. Přirozené oleje naší kůže slouží jako obrana proti vnějším vlivům a pomáhají ji udržovat hydratovanou.

Však ale co když je těch olejů příliš mnoho a naše kůže začíná vypadat mastně, což přináší problematický lesk a případně i akné? To je situace, kdy byste mohli chtít "odmastit" svou půdu. Takže to neznamená kompletně odebrání všech olejů, ale spíše jejich regulaci na optimální hladinu.

Martina, má manželka, se s tímto problémem setkává poměrně často. Role těchto olejů je podobná jako tuku v naší stravě - pokud je ho málo, trpíme nedostatkem - ale pokud ho je příliš mnoho, trpíme nadváhou. A tak je toto téma velmi blízké i jejímu srdci.

"Jak tedy zajistit, aby moje kůže nebyla mastná, ale zároveň dostatečně hydratovaná a zajištěná?", můžete se ptát. No, pojďme se podívat na to dále.

Přijeme to: Jak správná hydratace ovlivňuje mastnou kůži

Chápu, že se vám může zdát divné, když říkám, že vypít víc vody může pomoct ke kontrole mastné pokožky. Ale je to tak, a já vám povím proč. Tělo, když je dehydratované, začne produkovat více olejů, aby nahradilo ztracenou vlhkost. A pokud máte mastnou kůži, to může zhoršit vaši situaci.

Drink more water: Sounds simple, right? But there’s a reason why it’s always sold as the answer to just about anything. Proper hydration can go a long way in solving a myriad of problems, including greasy skin. Stay hydrated and your body won't have to compensate by producing more oils.

Něco tak jednoduchého jako pití dostatečné množství vody může udělat podstatný rozdíl. Martina si tohoto všimla, když se rozhodla začít pít alespoň 2 litry vody denně. Řekla mi: "Ondřeji, musíš to zkusit!" A tak jsem to zkusil a výsledky byly skvělé.

Zkuste změnit stravu: Jak potraviny ovlivňují mastnou kůži

Strava hraje velkou roli v tom, jak se naše tělo chová, a to zahrnuje i naši kůži. Pokud jíte hodně mastných, smažených nebo vysoce zpracovaných potravin, může to vést k zvýšené produkci olejů vaším tělem. A to je přesně to, co nechcete, když se snažíte omezovat mastnou pokožku.

Tak co dělat? Začněte zahrnovat do své stravy více ovoce, zeleniny a celozrnných produktů. Uvidíte, jak to může ovlivnit vaši pokožku. Když jsem přijel na výlet do Itálie s Martinou, přesvědčila mě, abych svoji stravu přeorganizoval a začal jíst zdravěji. Efekt? Předtím mastná kůže se teď tváří zdravěji a zářivěji.

Nastavte svou rutinu péče o pleť: Základ pro ovládnutí mastné kůže

Při řešení mastné kůže je důležité mít správnou rutinu péče o pleť. To znamená mít produkty, které jsou určené pro mastnou kůži a vědět, kdy a jak je používat.

Prvním a nejdůležitějším krokem je čištění pleti. Je důležité pleť čistit, ale pokusit se o to příliš tvrdě nebo příliš často může mít opačný účinek a způsobit, že tělo bude produkovat více olejů. Proto je důležité najít tu správnou rovnováhu.

Správné čištění pleti může být skvělým způsobem, jak odstranit přebytečný olej bez toho, aniž by se tělo cítilo tak vysušené, že by reagovalo zvýšenou produkcí oleje. Martina mi pomohla najít správné produkty pro moji pleť a správnou rutinu péče o pleť. Takže pokud máte někoho, kdo vás může vést, nebojte se ho požádat o radu.

Vyzkoušejte kosmetiku určenou pro mastnou pokožku

Kleknete na kliniku péče o pleť a vidíte stovky produktů, které slibují redukovat olej a dát vaší pleti ten vytoužený matný vzhled. Jak víte, co skutečně funguje?

Mějte na paměti, že se jedná hlavně o zkušenost. Co funguje pro jednu osobu, nemusí nutně fungovat pro druhou. Takže někdy bude třeba trochu experimentovat se značkami a produkty, než najdete to, co je pro vás to pravé.

Otestoval jsem osobně několik produktů a našel jsem některé, které opravdu fungují pro mou kůži. Ale opět, to, co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro vás. Tady je to, co jsem zjistil: Prodavač pro mě udělal velký rozdíl. Poradil mi, jaké produkty mám používat a jak pravidelně.

Poslední rada: Pravidelný odpočinek a relaxace

Ať už je to stres v práci nebo doma, znamená to zvýšenou produkci oleje. Proto je důležité si tento čas na relaxaci najít.

Díval jsem se na Bubo, našeho papouška, a Ludvíka, chameleona, jak si užívají svůj čas bez starostí a stresu. Najednou mi to došlo - potřebuji cvičení pro relaxaci!

Bubo a Ludvík mě inspirovali k tomu, aby bylo moje cvičení skládající se z hlubokých nádechů a pozitivních afirmací. Najděte svůj způsob, jak se odreagovat a uvolnit. Věřte mi, vaše kůže vám poděkuje.

Byl jsem tady s vámi, doufám, že vám moje rady pomohou. Připomeňte si, že každá pleť je jedinečná a to, co funguje pro mě, nemusí nutně fungovat pro vás. Ale doufám, že vám tyto tipy dají dobrou východiskovou pozici. Držím palce!

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán