Jak indická masáž hlavy může pomoci při únavě

  • Domů
  • /
  • Jak indická masáž hlavy může pomoci při únavě
30 zář
Jak indická masáž hlavy může pomoci při únavě

Význam indické masáže hlavy

Je sobotní odpoledne a jsem ve svém domě v Českých Budějovicích. Helena, moje manželka, sedí vedle mě a masíruje mi hlavu. Tento tichý, regenerující moment je náš malý rituál, který jsme převzali z indické kultury. Jedná se o indickou masáž hlavy známou jako "Champi".Tento tradiční způsob léčby má svůj původ v Ayurvédě, starodávném lékařském systému Indického subkontinentu. Má to obrovský vliv na naše životy, protože nám pomáhá bojovat s únavou a stresem. Ale jak to vlastně funguje? To je to, co se chci podělit v tomto článku.

Metafyzické aspekty masáže

Podle tradičního chápání Ayurvédy, indická masáž hlavy ovlivňuje tři hlavní energetické kanály těla známé jako 'doshy'. Tyto doshy jsou vata, pitta a kapha, které se skládají z pěti elementů: éter, vzduch, oheň, voda a země. Při provádění indické masáže hlavy jsou tyto doshy harmonizovány, což vede k naprosté rovnováze těla a duše. A výsledek? Cítíš se mnohem méně unavený a stresovaný. Mnoho lidí také uvádí, že se cítí více centrováni a spojeni se svými emocemi po sezení. Je to jako kdyby vás někdo resetoval zpět do vašeho původního stavu.

Části těla zahrnuté v indické masáži hlavy

Teď byste si mohli myslet, že indická masáž hlavy je jen o hlavě, že? Ale opravdu, tohle je daleko od pravdy. Ve skutečnosti se jedná o komplexní záležitost zahrnující nejen hlavu, ale také tvář, krk, ramena a někdy i horní část hřbetu. To je důvod, proč je tak efektivní v boji proti únavě. Masírující techniky se provádějí na těchto oblastech s pomocí esenciálních olejů, které mají své jedinečné vlastnosti pro podporu relaxace a únava. Trvá ani ne půl hodinky, ale účinky jsou naprosto úžasné a trvají déle.

Benefity indické masáže hlavy

Na rozdíl od mnoha jiných forem masáže, indická masáž hlavy se zaměřuje na oblasti, které jsou často nejvíce ovlivněny stresem a únavou. Tím, že tato technika zahrnuje hlavu, krk a ramena, poskytuje skutečně uvolňující úlevu od těchto běžných problémů. Kromě toho, existují různé studie, které dokazují, že pravidelné sezení indické masáže hlavy mohou napomoci ke zlepšení kvality spánku, snížení nespavosti a dokonce i ke zlepšení paměťových funkcí. To je jako win-win situace, nemyslíte? A to ještě ani nezmiňuji další úžasné výhody, jako je podpora růstu vlasů, zlepšení zraku, uvolnění napětí ve svalstvu a zlepšení celkové koncentrace.

Příběh z mého života

A nyní na chvíli odbočím od faktu a dovolím si podělit se o jeden osobní příběh. Byl jednou jeden týden, kdy jsem byl nesmírně unavený a nešťastný. Dokonce i naše malá kočička Minky si začala všímat, že něco není v pořádku. Helena se rozhodla, že mi udělá podrobnou sezení indické masáže hlavy. Bylo to tak relaxační a posilující, že jsem skoro zapomněl na všechny své starosti. A na druhý den, jsem se probudil cítíc se skvěle a plný energie. Od té doby jsme se rozhodli zahrnout indickou masáž hlavy do našeho pravidelného týdenního plánu a naše úroveň stresu a únavy se výrazně snížila.

Takže pokud jste unavení a hledáte něco, co vám pomůže uvolnit se a snížit úroveň stresu, doporučuji vyzkoušet indickou masáž hlavy. Je to skvělá cesta, jak se vypořádat s únavou a stresem, který s sebou přináší náš každodenní život.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán