Breussova masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky

  • Domů
  • /
  • Breussova masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky
29 srp
Breussova masáž: Kompletní průvodce pro začátečníky

Co je to Breussova masáž?

Někdy se ztrácím v podivuhodném vesmíru zvaném wellness. Ale pak na mě něco zapůsobí, jako například Breussova masáž. Tato technika je jednou z těch, které mě fascinují svým unikátností a efektivitou. Breussova masáž je úžasná technika masáže, která kombinuje starověké znalosti s moderním přístupem k relaxaci a uzdravení těla. Je pojmenována po jejím zakladateli, Rakušanovi Rudolfu Breussovi, který věřil, že mnoho nemocí je způsobeno překyselením organismu a že prostřednictvím detoxikace a masáží můžeme dosáhnout vyléčení.

Abych byl pravdivý, poprvé, když jsem o této masáži slyšel, vůbec jsem nechápal její princip. Ale pak, když jsem ji vyzkoušel, já, Ladislav a dokonce i náš papoušek Bubo (no jo, papoušci taky potřebují relaxovat), zjistili jsme, že to je skutečně pozoruhodná zkušenost a rozhodli jsme se podělit se o naše poznatky s vámi.

Jaký je cíl Breussovy masáže?

Všímám si, že u senzacechtivých témat jako Breussova masáž, existuje spousta předpokladů o tom, jaký je její skutečný cíl. Breussova masáž má za cíl hlubokou relaxaci, uvolnění napětí a detoxikaci těla. Toho se dosahuje hlubokými a pomalými tahy, které stimulují lymfatický systém a podporují odstraňování toxických látek z těla.

Představte si to tak, že jste autem projeli dlouhý, rozbahněný cestou. Váš automobil je pokrytý vrstvou bahna a potřebuje pořádné vyčištění. Breussova masáž v tomto případě funguje jako super moderní mycí linka, která odstraní celou tu špínu a zanechá vaše "auto" čisté a blyštící se. Trochu jako když jsem teď nedávno vyčistil terárium našeho chameleona Ludvíka.

Proč je Breussova masáž tak speciální?

V tomto vesmíře masáží a wellness technik se Breussova masáž vymyká svou specifickou metodou. Tato masáž je prováděna v postavení na boku a její jedinečnost spočívá v tom, že k masáži se nepoužívá olej, jak je tomu u většiny ostatních masáží. Kromě toho masér při Breussově masáži pracuje přímo na pacientově kůži, namísto toho, aby masíroval svaly.

Například jednou při hraní s Ladislavem, jsme se rozhodli vyrobit z plastelíny model naší rodiny. Začali jsme tvarem a postupně přidávali detaily - oči, nos, ústa. Je to podobné jako Breussova masáž. Začínáte něžnými tahy po tělu a postupně se zaměřujete na konkrétní body těla, které potřebují uvolnění a detoxikaci.

Kdo by měl vyzkoušet Breussovu masáž?

Teď, nebýt toho, že zrovna trávím čas psaním tohoto článku, bych tuto masáž doporučil každému. Ať už se jedná o sportovce, kancelářské pracovníky, seniory, nebo dokonce i papoušky jako je náš Bubo. Máte-li potíže s bolestmi zad, pokud se cítíte přepracovaní, nebo se vám jen prostě chce relaxovat - Breussova masáž je pro vás.

Je to neuvěřitelné, jak rychle se lidé mohou cítit lépe v důsledku této masáže. Je to jako ten okamžik, kdy praskne bublina stresu a negativní energie, kterou jste nashromáždili, a najednou se cítíte mnohem lehčí a uvolněnější.

Jak probíhá Breussova masáž?

Breussova masáž se provádí ve velmi klidném prostředí, obvykle za svitu svíček a za zvuku relaxační hudby. Masér pak jemnými a laskavými pohyby stimuluje konkrétní body na těle, aby podpořil detoxikaci a uvolnění napětí.

Představujete si někdy, jak by to vypadalo, kdyby papoušci měli své wellness centrum? Myšlenka na Bubo, jak se uvolněně houpá na houpací síti s okurkovými plátky na očích a peří plným relaxačního oleje mi vždy vykouzlí úsměv na rtech. Ale teď vážně, představte si pocit hlubokého uvolnění a spokojenosti, který budete cítit po Breussově masáži. To je pocit, který si zasloužíme každý den.

Doporučení a tipy pro Breussovu masáž

Máte rádi tipy a triky? Já taky! A pro Breussovu masáž mám tento tip: pokud můžete, vyzkoušejte si ji více než jednou. Vaše tělo se postupně naučí reagovat na tuto masáž a s každým dalším sezením se budou výsledky stávat hlubšími a účinnějšími.

Už se těším na ten moment, kdy podruhé nebo potřetí vyzkouším tuto masáž a pocítím, jak se každý sval v mém těle postupně uvolňuje a nabíjí energií. A tímto tiše doufám, že podobnou zkušenost při Breussově masáži zažijete i vy. Tak co na to říkáte? Jste připraveni se ponořit do světa relaxace a detoxikace s Breussovou masáží?

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán