Antimigrenozní masáž: Krok za krokem

  • Domů
  • /
  • Antimigrenozní masáž: Krok za krokem
6 srp
Antimigrenozní masáž: Krok za krokem

Chápání migrény

Migréna je zlo, které potkává mnoho lidí a berou ji jako nevyhnutelný stav. Tvrdě do mě udeřila ještě v juvenilních letech. Vystoupal jsem na pódium a přesně v momentě, kdy jsem měla říct svou řeč, začala mi hlava těžknout tak, že jsem se zhroutila. To bylo mé první setkání s migrénou - tak traumatizující a nepříjemné.

Co je antimigrenózní masáž

Masáže jsem vždy milovala. Ať už je to klidná masáž na relaxaci, nebo masáž se zpěvem báječnému, ať už je to masáž hlavy, krku a ramen či masáž stop. Avšak, až když jsem objevila antimigrenózní masáže, došlo mi k její pravé síle. Antimigrenózní masáž, jak již název napovídá, je masáž určená k úlevě od migrény. Je postavená na základě akupresury, reflexologie a hlubokých technik uvolnění svalů, které mohou pomoci zmírnit bolest migrény.

Význam správné techniky

Když se rozhodnete vyzkoušet antimigrenózní masáž, je důležité, aby byla prováděna správně. Správná technika může hrát velkou roli v účinnosti masáže. Ať už jde o tlačení na správné body na hlavě a krku či o správné tempo a tlak, je důležité, aby byla masáž provedena správně. Ani já jsem to zpočátku netrefila a musela jsem se to naučit metodou pokus – omyl.

Jak se připravit na antimigrenózní masáž

Příprava na antimigrenózní masáž by měla být rozhodně trochu jiná než na masáž relaxační. Když se připravujete na masáž, musíte si nejprve najít klidné a tiché místo, kde vás nikdo nebude rušit. A pak musíte zvládnout několik dechových cvičení a relaxačních technik, jako je meditace nebo jóga. Když jsem se prvně připravovala na masáž, tak mi trvalo téměř hodinu. Bylo mi těžko se uvolnit a vstoupit do správného stavu mysli.

Postup při antimigrenózní masáži

Když přijdete na masáž, první věcí, kterou musíte udělat, je se uvolnit. Pro mě to bývá nejtěžší část. Musíte lehnout a dýchat pomalu a hluboce. Poté terapeut začne masáž tlačením na konkrétní body na vaší hlavě a krku. Tyto body se nazývají meridiány a tlačení na ně může pomoci ulevit od bolesti migrény. Když vám terapeut masíruje meridiány, mohli byste cítit určitou úlevu od bolesti migrény.

Poté, co skončí masáž

Když skončí masáž, můžete si lehnout a relaxovat. Já obvykle strávím další půl hodiny v pohodě na masážním stole s očima zavřenými a dýcháním pomalu a hluboce. Tato chvíle mi pomáhá užít si plné výhody masáže a dosáhnout dlouhodobé úlevy od bolesti migrény.

Výhody antimigrenózní masáže

Antimigrenózní masáž mi pomohla zmírnit bolest migrény mnohem více, než jsem si kdy myslela, že je možné. Naučila mě, jak se lépe spojit s mým tělem a uvědomit si, jaké signály mi posílá. Naučila mě, jak si poradit s migrénou, jak ji předcházet a jak se o sebe lépe starat. Jsem vděčná za to, že jsem objevila tuto formu terapie a doufám, že i vy zkusíte antimigrenózní masáž a uvidíte, jak moc může pomoci.

Napsat komentář
Prosím zkontrolujte svůj e-mail
Zkontrolujte prosím svou zprávu
Děkuji. Vaše zpráva byla odeslána.
Chyba, e-mail nebyl odeslán